Kolagen to białko budulcowe, które występuje w każdym organizmie. Jest niezwykle ważne, ponieważ pełni funkcje strukturalne w tkankach, a dzięki niemu skóra jest jędrna i gładka, a stawy i kości odpowiednio zbudowane i funkcjonalne. Należy jednak pamiętać, że im organizm starszy, tym mniej kolagenu produkuje, a efektem są na przykład pojawiające się zmarszczki, a stawy stają się mniej ruchome. Aby zapobiec temu zjawisku, dobrze uzupełniać braki omawianego białka. Jednym z  popularniejszych sposobów jest stosowanie suplementów diety i kremów do pielęgnacji skóry dojrzałej. Wybierając je, warto mieć na uwadze, że nie każdy kolagen działa tak samo. Czym się różnią i jak je wybierać?

Czym się różni kolagen rybi od bydlęcego i wieprzowego?

Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów, które pomagają zadbać o zdrowie czy kondycję skóry, włosów czy stawów. Właśnie dlatego wybierając suplementy diety lub kosmetyki do pielęgnacji skóry, warto zwracać szczególną uwagę na ich skład. Jeśli chodzi o omawiany kolagen, to jednym z podstawowych kryteriów podziału tej substancji jest jej pochodzenie. Wyróżniamy kolagen rybi, bydlęcy i wieprzowy.

Dwa ostatnie wyróżniają się przede wszystkim wysoką stabilnością włókien kolagenowych, co sprawia, że produkt, w którym się znajdują, jest wytrzymały i gęsty. Jednak jednocześnie cechuje się mniejszą podatnością na rozpuszczanie, co w praktyce oznacza, że przygotowanie np. kosmetyku naskórnego staje się trudniejsze. Z tego powodu kolagen rybi jest uważany za najskuteczniejszy. Białko ma strukturę trójhelisy i jest bardzo podobne do kolagenu, który naturalnie znajduje się w ludzkim organizmie. Najczęściej jest on przetwarzany w naturalny żel, który skutecznie odmładza skórę.

Jakie typy kolagenu wyróżniamy i czym się różnią?

Podział kolagenu ze względu na jego pochodzenie jest jednym z ważniejszych, które trzeba uwzględnić, wybierając kosmetyki czy suplementy, które zawierają w swoim składzie to białko. O to, co jeszcze jest ważne podczas wyboru preparatu, spytaliśmy naszego rozmówcę, czyli specjalistę ze sklepu z probiotykami naturalnymi i koncentratami ziołowymi, który powiedział nam:

– Chcąc wybrać suplement diety, kosmetyk czy inny produkt zawierający kolagen, należy zwrócić uwagę na typ i klasę białka. Mam tutaj na myśli kolagen typu I, który jest najbardziej wartościowy dla ludzkiego organizmu, ponieważ stanowi aż 90% białek kolagenowych. W praktyce oznacza to, że efekty użytkowania wybranego preparatu będą najbardziej widoczne. Kolagen typu II z kolei nadaje ścięgnom elastyczności. W naszym sklepie znajdują się też produkty, które zawierają kolagen wszystkich typów, a ich zakup będzie odpowiedni dla wszystkich osób, które chcą kompleksowo zadbać o swój organizm i kondycję skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj